Pošlime spoločne klietkový chov do histórie!

Klietkový chov znamená pre sliepky celý život strávený v malej klietke, v ktorej nemôžu robiť nič, čo je pre ne prirodzené a dôležité.

0 %
slovenských sliepok sa stále nachádza zavretých v klietke.

Ide o viac ako 2,3 milióna zvierat schopných zažívať bolesť a stres.

0 %
sliepok v Európskej únii už žije v alternatívnych chovoch.

Ako krajina tak za zvyškom Európy výrazne zaostávame.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Obsah accordion
Obsah accordion

Bezklietkové záväzky

Spoločnosti po celom svete menia svoj prístup a tým zároveň aj spôsob ako sa zaobchádza so zvieratami.

Pridajte sa k nim.

Prečo prijať bezklietkový záväzok?

Neetickosť chovu

Klietkový chov je pre sliepky najhorší zo všetkých typov chovov nosníc. Sliepky sú v ňom celý čas zavreté v malej klietke, v ktorej si nemôžu ani len roztiahnuť krídla.

Celosvetový trend

Viac ako 2000 bezklietkových záväzkov po celom svete. Okrem toho, z prieskumov vyplýva, že až 94% obyvateľov EÚ sa zaujíma o pôvod potravín a podmienky chovaných hospodárskych zvierat.

Bezpečnosť potravín

Štúdie preukázali, že v prípade vajec z klietkového chovu existuje až 25 -násobné väčšie riziko výskytu salmonelózy v porovnaní s inými typmi chovu nosníc.

Tieto firmy sa už na Slovensku zaviazali skoncovať s vajcami z klietkového chovu:

Obchody

GASTRO

Vaječné reporty

Chcete prijať bezklietkový záväzok?

Miroslava Roháčová

špecialistka na vzťah s firmami
miroslava.rohacova@humannypokrok.sk
+421 948 614 011

Humánny pokrok

Humánny pokrok je združením pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti. Sme hlasom zvierat a presadzujeme udržateľné riešenia, ktoré dokážu nasýtiť planétu. Humánny pokrok vznikol s cieľom priniesť na Slovensku silný hlas zvierat, ktorý bude klásť dôraz na ľudskosť a udržateľnosť.

Humánny pokrok je členom globálnej koalície Open Wing Alliance bojujúcej proti klietkovému chovu sliepok a medzinárodnej organizácie Fur Free Alliance bojujúcej za ukončenie kožušinového chovu.